Kringsjå skole er heldig og har et byomfattende spesialpedagogisk tilbud for elever fra 1. -7. trinn med autismespekterforstyrrelser. Vi har per i dag 12 elevplasser. Inntaket til disse plassene styres av utdanningsetaten sentralt. Les mer om søknad og frister i linken under.
Personalet som jobber på avdelingen består av spesialpedagoger, miljøterapeuter, assistenter og en avdelingsleder. Elevene har 1:1 bemanning det meste av skoledagen.
Opplæringstilbudet er individuelt tilpasset den enkelte elev og alle elever har vedtak om spesialundervisning i helhetlig omfang. Hver elev har sin individuelle opplæringsplan (IOP) som lages på bakgrunn av elevens sakkyndige vurdering og vedtak om spesialundervisning.
Våre undervisningsmetoder bygger på struktur, forutsigbarhet og tydelig kommunikasjon, en eklektisk tilnærming med elementer fra ulike metoder. TEACCH-metoden går igjen i arbeidet rundt mange av våre barn. Vi bruker visuell støtte som f.eks. dagsplanen, for å skape forutsigbarhet og vi tilpasser læringsmiljøet til den enkelte elevs behov. Vi er opptatt av å støtte kommunikasjon, sosiale ferdigheter og evnen til å lære gjennom tilpassede tiltak.
Her legges det ut dato for besøksdag på spesialavdelingen ved Kringsjå skole.
Send en e-post til Heidi.fjorstad@osloskolen.no om du ønsker å komme.
Torsdag 9. oktober 2025 kl.16:30-17:30
Besøksdag på Spesialavdelingen(Byomfattende gruppe)
